در

کرونا باعث کمبود سکه و پول خرد در بازارهای آمریکا شده است | اقتصاد | DW (www.dw.com)

در بسیاری از کشورهای جهان به مردم توصیه شده است برای پرداخت از کارت‌های اعتباری و بانکی استفاده کرده و از پرداخت نقدی پرهیز کنند. این توصیه برای کاهش تماس بین مشتریان و فروشندگان پیش‌بینی شده بود.

همین موضوع به موازات تعطیلی بسیاری از فروشگاه‌ها منجر به عدم بازگشت سکه و پول خرد به بازار شده است. پدیده‌ای که اکنون آمریکا را با مشکل کمبود پول خرد روبه‌رو ساخته است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

اکنون رسانه‌های آمریکا خبر از توصیه متفاوت بانک مرکزی آمریکا داده‌اند. مقامات آمریکا از مردم درخواست کرده‌اند تا می‌توانند خریدهای خود را به طور نقدی انجام داده و پول خرد خود را مجددا وارد بازار کنند.

جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا درباره عدم بازگشت پول خرد و سکه به بازار گفته است: «مشکل اینجاست که گردش پول خرد عملا متوقف شده است. علت این موضوع تعطیلی بانک‌ها و فروشگاه‌ها بوده است.»

دولت آمریکا اکنون از مردم درخواست کرده است پول خرد خود را برای خرید کالاهای مورد نیاز خود به فروشگاه‌ها تحویل داده و یا سکه‌های موجود در خانه‌های خود را به بانک‌ها برده و تبدیل کنند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

جروم پاول حتی اعلام کرده است که برای مقابله با این مشکل، کارگروهی ایجاد شده است. باید یادآور شد که بسیاری از شهروندان آمریکا برخلاف سایر کشورهای صنعتی همچنان از پول نقد برای خرید خود بهره می‌گیرند و استفاده از کارت‌های اعتباری و کارت‌های بانکی همه‌گیر نشده است.

از این رو، کمبود سکه و پول خرد، عملا فروشگاه‌ها را برای پرداخت مابقی پول خرید به مشتریان دچار مشکل کرده است.

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
آیت‌الله خمینی و 'نظریه امام'؛ از تقیه شیعه تا انقلابیگری زیدیه

آیت‌الله خمینی و ‘نظریه امام’؛ از تقیه شیعه تا انقلابیگری زیدیه (www.bbc.com)

بختیاری‌زاده: ۳ امتیاز را برابر صنعت نفت می‌خواهیم :: ورزش

بختیاری‌زاده: ۳ امتیاز را برابر صنعت نفت می‌خواهیم :: ورزش (www.varzesh3.com)