در

برنامه جدید ستین برای مسی؛ فقط مهاجمم باش! :: ورزش (www.varzesh3.com)

یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه ایرانیان دیاسپورا نیستند.

به گزارش “ورزش”، روزنامه کاتالان موندو دپورتیوو امروز در صفحه اول خود مدعی شد کیکه ستین سرمربی بارسلونا برای مسابقات باقی مانده این تیم در لیگ قهرمانان اروپا قصد دارد به شیوه ای متفاوت با همیشه از ستاره بزرگش لیونل مسی استفاده کند. بر اساس این گزارش‌، ستین نمی خواهد در مسابقات باقی مانده در چمپیونزلیگ مسی با حضور در فاز ساخت و ساز حملات بارسا خسته و فرسوده شود بلکه مایل است از او تنها به عنوان مهاجم هدف و برای گلزنی استفاده کند.

 

برنامه جدید ستین برای مسی؛ فقط مهاجمم باش! :: ورزش

 

ستین می‌داند که اگر بارسا شانسی برای قهرمانی داشته باشد همه چیز به ابرستاره اش لئو مسی بستگی خواهد داشت. موندو مدعی است ستین مدتی است به آنالیز دقیق بارسا در زمان مربی گری خود پرداخته و به نتایجی رسیده. یکی از این نتایج این است که لیونل مسی باید هر چه ممکن است به محوطه جریمه حریف نزدیکتر باشد. این در حالی است که لئو هر زمان که احساس می‌کند تیمش در ساخت و ساز حملات دچار بحران شده به عقب برگشته و در این فاز مشارکت می‌کند.

 

مسی البته این کار را تنها برای سود بردن بارسا انجام می‌دهد چون می‌تواند با استفاده از قدرت حفظ توپ بالا و توانایی عبور تکنیکی از حریفان توپ را به نزدیکی دروازه حریف رسانده و به دیگر بازیکنان هم تیمی پاس گل بدهد. اما کیکه ستین معتقد است مسی اگر در این فاز خودش را خسته نکرده باشد می‌تواند در مقابل دروازه حریف خطرسازترین مهره بارسا باشد و این در رقابتی مثل چمپیونزلیگ اهمیتی حیاتی دارد.

 

برنامه جدید ستین برای مسی؛ فقط مهاجمم باش! :: ورزش

 

مسی معتقد است وظیفه اصلی برای انجام این استراتژی به عهده هافبک‌های بارسلونا است که باید با ارسال پاس‌های خوب مسی را صاحب موقعیت‌های درجه یک کنند. حالا که کیکه ستین ریکی پوچ و فرانکی دی یونگ را در خط میانی در خدمت دارد می‌تواند از بابت ارسال پاس‌های عالی برای لئو خیالش راحت باشد.

 

تنها وظیفه مسی در برنامه جدید کیکه ستین این است که زمانی که در فاصله 20 تا 25 متری دروازه حریف قرار می گیرد حواسش تنها به دقت شوتهای خود با هدف باز کردن دروازه حریف باشد.

 

برنامه جدید ستین برای مسی؛ فقط مهاجمم باش! :: ورزش

 

یک مشکل دیگر مسی از دید کیکه ستین این است که در مقابل دروازه حریف معمولاً دوست دارد به مرکز نزدیک شده و بیشتر شوت‌هایش را از این زاویه شلیک می‌کند. ستین از او خواهد خواست که برای متفرق کردن مدافعین حریف و جلوگیری از تجمع آنها در مرکز خط دفاعی زمانی که در فاصله نزدیک با دروازه حریف صاحب توپ می شود حرکت به جناحین و استفاده از زاویه های بسته را هم امتحان کند.

 

 

چه فکر می‌کنید؟

Hero

ارسال شده توسط گروه ورزش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
فرانسوی های بارسلونا؛ دو تا می رسند، یکی نه! :: ورزش

فرانسوی های بارسلونا؛ دو تا می رسند، یکی نه! :: ورزش (www.varzesh3.com)

گرما در خاورمیانه رکورد زد

گرما در خاورمیانه رکورد زد (www.radiozamaneh.com)