در

کاهش ۲۵ درصدی فروش کوکاکولا در بحران کرونا | اقتصاد | DW (www.dw.com)

همه‌گیر شدن ویروس کرونا برای شماری از تولید‌کنندگان مواد خوراکی و نوشیدنی خانگی مانند Nestlé سودآورد بوده است. اما در بحران کرونا شرکت‌هایی مانند کوکاکولا که فروش عمده تجاری مثلأ به رستوران‌های زنجیره‌ای دارند، به شدت ضرر کردند.

به علت همه‌گیر شدن ویروس کرونا رستوران‌ها، تئاترها و اماکن ورزشی در بسیاری از کشورها چندین هفته تعطیل بودند. اواخر ماه آوریل (میانه اردیبهشت ماه) کوکاکولا اعلام کرد که فروش نوشیدنی‌های این شرکت در سراسر جهان حدود ۲۵ درصد کاهش یافته است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

دو ماه بعد که محدودیت‌های تردد مرتبط با کرونا در بسیاری از کشورها کمتر شد، کسری فروش کوکاکولا هنوز ۱۰ درصد کمتر از فروش آن پیش از آغاز پاندمی بود.

حال علی‌رغم افزایش آمار ابتلا به کرونا در آمریکا، جیمز کوئینسی، مدیر کوکاکولا، معتقد است که این شرکت “بدترین وضعیت” را پشت سر گذاشته است. او می‌گوید، سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی چالش‌برانگیزترین دوره زمانی این شرکت در سال جاری بوده است. درآمد خالص کوکاکولا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی ۷۸/ ۱ میلیارد دلار کاهش یافته است.

به دلیل روشن نبودن وضعیت بازار در بحران کرونا هیات مدیره کوکاکولا پیش‌بینی دقیقی در رابطه با درآمد سالانه این شرکت ندارد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

البته وضعیت این شرکت در بحران کرونا تقریباً قابل انتظار و حتی کمی بهتر از پیش‌بینی وال استریت بوده است. سهام کوکاکولا حال حتی رشد قابل توجهی یافته است. البته نرخ هر سهم هنوز به نرخ پیش از بحران کرونا نرسیده است.

ارزش هر سهم این شرکت از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی تا کنون در مجموع ۱۷ درصد کاهش یافته و حال کمی بیشتر از ۴۰ دلار معامله می‌شود.

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
وعده سعادتمند به بازیکنان؛ تا دینار آخرتان را می‌دهم :: ورزش

وعده سعادتمند به بازیکنان؛ تا دینار آخرتان را می‌دهم :: ورزش (www.varzesh3.com)

ژوزه مورینیو به دنبال جذب یک بازیکن از رئال مادرید :: ورزش

ژوزه مورینیو به دنبال جذب یک بازیکن از رئال مادرید :: ورزش (www.varzesh3.com)