در

بحران کرونا باعث بیکاری ۳۵ هزار کارگر ایرانی شاغل در کردستان عراق شد (www.radiofarda.com)

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل از یوسی کهن، رئیس اطلاعات و عملیات ویژه کشور، موساد، درخواست کرد با توجه به «چالش‌های امنیتی که اسرائیل در پیش رو دارد» شش ماه بیشتر در این مقام باقی بماند.

صفحه توئیتر نتانیاهو یکشنبه اعلام کرد رییس موساد درخواست نخست وزیر را پذیرفته و در ژانویه آینده وارد ششمین سال خود در این منصب می‌شود.

بدین ترتیب، در ماه ژوئن ۲۰۲۱ رئیس موساد عوض خواهد شد.

آقای کهن از ژانویه ۲۰۱۶ ریاست موساد را بر عهده داشته و قرار بود پایان سال جاری، پست خود را واگذار کند.

پرونده مقابله با ایران یکی از مهم‌ترین اولویت‌های آقای کهن و دستگاه امنیتی اسرائیل طی دهه‌های گذشته بوده است. آقای کهن مهر ماه ۹۷ گفته بود: « اگر ایران شکست بخورد، من بیکار می‌شوم؛ اگر شکست نخورد، بی‌خانمان می‌شوم.»

ایران و اسرائیل، دو دشمن سرسخت منطقه‌ای در ۴۰ سال اخیر، فعالیت‌های اطلاعاتی و جاسوسی را پا به پای تشدید خصومت علیه یکدیگر، گسترش داده‌اند.

بعد از خروج آمریکا از برجام، تهدیدات ایران علیه اسرائیل نیز شدت گرفته و اخیرا گزارش‌هایی نیز از یک حمله سایبری به تاسیسات آبی اسرائیل منتشر شد که این کشور ایران را به انجام آن متهم کرده است.

طی ماه‌های گذشته حملات متعددی به مواضع نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان طرفدار ایران در سوریه انجام شده که گفته می‌شود کار اسرائیل بوده است.

از سویی در روزهای گذشته نیز چندین مورد انفجار و خرابکاری در سایت نظامی خجیر، سایت غنی‌سازی اورانیوم نظنز و برخی تاسیسات نفتی ایران اتفاق افتاده که گمانه‌زنی‌هایی درباره دست داشتن احتمالی اسرائیل در این حوادث مطرح شده است.

با این حال وزیر دفاع اسرائیل گفته که کشورش الزاما پشت این حوادث قرار ندارد.

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
کاپیتان عباس زاده و گذر از دوران مصدومیت (عکس) :: ورزش

کاپیتان عباس زاده و گذر از دوران مصدومیت (عکس) :: ورزش (www.varzesh3.com)

علی‌نژاد از فدراسیون بسکتبال بازدید کرد :: ورزش

علی‌نژاد از فدراسیون بسکتبال بازدید کرد :: ورزش (www.varzesh3.com)