در

خبرگزاری هرانا | بهنام موسیوند بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان منتقل شد (www.hra-news.org)

خبرگزاری هرانا – بهنام موسیوند، فعال مدنی امروز یکشنبه ۲۵ خردادماه پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان منتقل شد. آقای موسیوند در شهریورماه ۹۸ توسط دادگاه انقلاب تهران محاکمه و به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم اسفندماه ۹۸ در مرحله تجدیدنظر عینا تایید شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” برای وی قابل اجرا است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بهنام موسیوند، فعال مدنی امروز یکشنبه ۲۵ خردادماه ۱۳۹۹ پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد.

بهنام موسیوند در تاریخ ۱۲ بهمن ماه ۹۶ توسط ماموران اداره اطلاعات در منزل خود بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. آقای موسیوند در تاریخ ۲۸ اسفندماه ۹۶ با تودیع قرار کفالت از زندان آزاد شد.

این فعال مدنی شهریورماه ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” برای وی قابل اجرا است.

بهنام موسیوند پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد. وی در پرونده ای همراه با آرش صادقی، گلرخ ایرائی و نوید کامران به یکسال حبس تعزیری با احتساب اجرایی شدن محکومیت دو سال حبس تعلیقی از بابت پرونده پیشین محکوم شد که این حکم  تیرماه ۱۳۹۴ از سوی شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر به ۱۲ ماه تقلیل یافت. وی نهایتا در تاریخ ۱۰ خردادماه ۹۷ پس از تحمل حدود یکسال حبس با پایان مدت محکومیت خود از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
غیبت عجیب آریا برتر در دادگاه مدیرعامل استقلال :: ورزش

غیبت عجیب آریا برتر در دادگاه مدیرعامل استقلال :: ورزش (www.varzesh3.com)

آخرین ارتباط تصویری با میشو برای تعیین تکلیف :: ورزش

آخرین ارتباط تصویری با میشو برای تعیین تکلیف :: ورزش (www.varzesh3.com)