در

رونالدو؛ اولین فوتبالیست 1 میلیارد دلاری تاریخ :: ورزش (www.varzesh3.com)

یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه ایرانیان دیاسپورا نیستند.

به گزارش “ورزش”،  نشریه فوربس با انتشار فهرست پردرآمدترین ورزشکاران دنیا در یک سال گذشته مشخص کرد که کریستیانو رونالدو با احتساب درآمد امسالش موفق شده مجموع درآمدهای خود در دوران ورزشی‌اش را به یک میلیارد دلار برساند. به این ترتیب او اولین فوتبالیستی است که در تاریخ این رشته ورزشی موفق شده درآمدی یک میلیارد دلاری داشته باشد.

 

رونالدو؛ اولین فوتبالیست 1 میلیارد دلاری تاریخ :: ورزش

 

رونالدو از ابتدای سال مالی اول ژوئن 2019 تا اول ژوئن 2020 درآمدی معادل 105 میلیون دلار داشته. او در فهرست فوربس بعد از راجر فدرر اسطوره دنیای تنیس دومین ورزشکار پردرآمد سال دنیا شده. اما رونالدو در فهرست پردرآمدترین فوتبالیست‌های تاریخ رتبه اول را به خود اختصاص داده. با مجموع درآمد 1 میلیارد دلار.

 

رونالدو در میان سایر ورزشکاران دیگر رشته‌ها هم سومین ورزشکاری است که به حدنصاب درآمد یک میلیارد دلاری می‌رسد. پیش از او تنها دو ورزشکار دیگر ، تایگر وودز ستاره گلف و فلوید می‌ودر بوکسور توانسته‌اند در زندگی ورزشی‌شان یک میلیارد دلار درآمد بدست بیاورند.

 

بر اساس گزارش فوربس، از درآمد 1 میلیاردی رونالدو، 650 میلیون دلار ناشی از دستمزدهای دریافتی او از باشگاه‌هایش بوده. باقی درآمد او از بیرون از زمین فوتبال بدست آمده است.

 

رونالدو؛ اولین فوتبالیست 1 میلیارد دلاری تاریخ :: ورزش

 

به عنوان مثال رونالدو تنها در یک سال گذشته از قراردادهای تبلیغاتی‌اش درآمدی 45 میلیون دلاری داشته. یکی از پرسودترین فعالیت‌های غیرورزشی او در دوران فوتبالی‌اش قرارداد با کمپانی نایک بوده. بر اساس گزارش فوربس، تنها کسانی که قرارداد همکاری‌شان با نایک به اندازه رونالدو پرسود بوده، مایکل جردن و لبرون جیمز دو اسطوره دنیای بسکتبال بوده‌اند.

 

رونالدو در عین حال، در اینستاگرام پردنبال‌کننده‌ترین فرد دنیا است و در این شبکه اجتماعی از سوی 222 میلیون نفر دنبال می‌شود.

 

ابرستاره پرتغالی که در حال حاضر پیراهن باشگاه ایتالیایی یوونتوس را به تن دارد در رده ملی هم موفق بوده و در سال 2016 با درخشش خود موفق شده تیم ملی کشورش پرتغال را به قهرمانی اروپا برساند. رونالدو در سطح انفرادی هم بسیار موفق بوده و پنج بار فاتح توپ طلا شده. در رده باشگاهی هم رونالدو تا کنون شش بار در لیگهای ملی و پنج بار در لیگ قهرمانان اروپا قهرمان شده است.

 

 

چه فکر می‌کنید؟

Hero

ارسال شده توسط گروه ورزش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
غرق شدن کشتی ایرانی در آب‎های سرزمینی عراق؛ دو نفر کشته شدند، دو نفر مفقود

غرق شدن کشتی ایرانی در آب‎های سرزمینی عراق؛ دو نفر کشته شدند، دو نفر مفقود (www.radiofarda.com)

اعلام زمان تعیین سرنوشت المپیک توکیو :: ورزش

اعلام زمان تعیین سرنوشت المپیک توکیو :: ورزش (www.varzesh3.com)