در

فاجعه زیست‌محیطی در منطقه قطبی روسیه؛ اعلام وضعیت اضطراری (www.radiofarda.com)

در پی نشت ۲۰ هزار تن گازوئیل از یک مخزن نیروگاه برقی در منطقه قطبی سیبری، دولت روسیه در این منطقه وضعیت اضطراری اعلام کرد.

این حادثه که روز نهم خرداد در شهر صنعتی نوریلسک روی داده اکنون ابعاد وخیمی به خود گرفته و گزارش‌ها حاکی است که نشت گازوئیل بخش عظیمی از روخانه آمبارنایا، دریاچه‌ای در نزدیکی آن و زمین‌های اطراف را آلوده کرده است.

برپایه گزارش رسانه‌های روسیه، چندین دهه زمان لازم است تا اثرات زیست‌محیطی این فاجعه از بین برود.

ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه در یک نشست ویدیویی به شدت از الکساندر اوس، فرماندار منطقه، انتقاد کرد و گفت دو روز بعد از حادثه نشت گازوئیل، دولت از طریق شبکه‌های اجتماعی خبردار شده که فاجعه زیست‌محیطی رخ داده است. وی گفت: «آیا ما باید اخبار کشور را از شبکه‌های اجتماعی و مردم عادی دریافت کنیم؟»

نشت گازوئیل از نیروگاهی متعلق به شرکت نوریلسک نیکل، بزرگترین تولیدکننده نیکل و پالادیوم جهان انجام شده؛ شرکتی که قبلاً نیز در سال ۲۰۱۶ باعث آلودگی گسترده یک رودخانه شده بود، اما تنها ۱۰۰۰ دلار جریمه شد.

شرکت نوریلسک نیکل می‌گوید این مخزن برای ۳۰ سال بدون مشکل کار کرده بود، اما تغییرات اقلیمی و آب شدن یخ‌ها در این منطقه منجمد باعث شده یکی از پایه‌های مخزن به گل فرورود و نشت سوخت اتفاق بیفتد.

پوتین با دفاع از تصمیم مقامات محلی برای اعلام وضعیت اضطراری گفته است احتمالاً این کار باعث تسریع در پاکسازی منطقه از گازوئیل شود.

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
بحران اقتصادی در فوتبال اردن به دلیل شیوع کرونا :: ورزش

بحران اقتصادی در فوتبال اردن به دلیل شیوع کرونا :: ورزش (www.varzesh3.com)

بیماری کشنده بازگشته است | میدان

بیماری کشنده بازگشته است | میدان (meidaan.com)