در

پیر نشو؛ این قسمت برانکو ایوانکوویچ (عکس) :: ورزش (www.varzesh3.com)

یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه ایرانیان دیاسپورا نیستند.

به گزارش “ورزش”، شاید باید از داستان این عکس شروع کرد و البته حضور برانکو در ایران اینقدر قدیمی بوده که اکنون کمتر کسی این سیمای عجیب از پیرمرد کروات را می‌تواند در ذهن قبول کند. 

 

این جزو اولین فریم‌های ثبت شده از برانکو ایوانکوویچ در فوتبال ایران است؛ جایی که مغز متفکر کادرفنی ایران در کنار بلاژوویچ محسوب می‌شد. چشمان تیزبین محمد دادکان خیلی زود او را گرفت و همین مساله عاملی شد تا او خیلی زود به عنوان نفر اول کارش را در ایران آغاز کند. مردی با چهره‌ای بشاش و دیسیپلین خاص خودش که توانست ایران را به جام جهانی 2006 برساند.

 

پیر نشو؛ این قسمت برانکو ایوانکوویچ (عکس) :: ورزش

 

فریم بعدی نیز برای فوتبالدوستان ایرانی از این مربی در ترکیه ثبت شد. او بعد از سال‌ها قرار بود اینبار به عنوان سرمربی پرسپولیس راهی ایران شود و روی میز مذاکره با مدیرعامل وقت سرخ‌ها نشست و در نهایت پا به فرودگاه امام خمینی گذاشت. یک پروسه طولانی مدت و همراه با کامیابی برای پرسپولیسی‌ها با دستیابی به هفت جام! 

 

پیر نشو؛ این قسمت برانکو ایوانکوویچ (عکس) :: ورزش

 

در آن دوران هواداران پرسپولیس سرمست از جام‌ها و موفقیت‌ها شاید کمتر توجهی به سفید شدن موهای شقیقه پیرمرد کروات خود داشتند که جشن تولد 65 سالگی‌اش را نیز در ایران گرفته بود. او اما هر روز خوش پوش و شش تیغه در محل تمرین سرخ‌ها حاضر می‌شد تا کمتر کسی بتواند گرد پیری را روی سر او مشاهده کند. 


برانکو اما رفت؛ در شرایطی که قراردادش یک فصل دیگر باقی مانده بود اما با توجه به خلف وعده مدیران و پیشنهاد دست به نقدی که داشت، اینبار ترجیح داد که تالار افتخاراتش را در ایران بگذارد و چالش جدیدی را آغاز کند. کرونا اما یک واقعیت بزرگ را به نمایش گذاشت. دوران قرنطینه و دوری از فوتبال باعث شد تا سیمای دیگری از برانکو ایوانکوویچ پیش روی هواداران فوتبالی ایران و خصوصا پرسپولیسی‌ها قرار گیرد. مردی که تعطیلی فوتبال و دوران قرنطینه اینبار او را با سیمای سفید کرده در محاسن روبروی هوادارانش قرار داده است تا کامنت “پیر نشو لعنتی” اینبار هم کامل‌ترین جمله برای قدردانی آنها از دوران حضور این مربی در ایران باشد.

 

پیر نشو؛ این قسمت برانکو ایوانکوویچ (عکس) :: ورزش

 

پیر نشو؛ این قسمت برانکو ایوانکوویچ (عکس) :: ورزش

این تصویر خاطره انگیز دیگری از برانکو است که امیرحسین خیرخواه از اولین تمرین او با پرسپولیس ثبت کرده است. موهای پروفسور هنوز سفید نشده و شاید بدعهدی مدیران سرخ طی ۵ سال اخیر تاثیر زیادی روی این قضیه داشته باشد!

پیر نشو؛ این قسمت برانکو ایوانکوویچ (عکس) :: ورزش

چه فکر می‌کنید؟

Hero

ارسال شده توسط گروه ورزش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
ریو فردیناند سر رونالدو هم داد می زد :: ورزش

ریو فردیناند سر رونالدو هم داد می زد :: ورزش (www.varzesh3.com)

طلایی: با کیسه زباله وزن نوجوانان را کم می‌کنند :: ورزش

طلایی: با کیسه زباله وزن نوجوانان را کم می‌کنند :: ورزش (www.varzesh3.com)