در

شیوع کرونا؛ مانع نصب تندیس سیامند رحمان :: ورزش (www.varzesh3.com)

یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه ایرانیان دیاسپورا نیستند.کد خبر: 1681255/1

زمان: 00:23  
1399/02/11

بازدید: 892نصب تندیس سیامند رحمان قوی‌ترین ورزشکار معلولان جهان در موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک به بعد از پایان دوران شیوع کرونا موکول شده است.

به گزارش “ورزش” از تسنیم، سیامند رحمان قوی‌ترین ورزشکار معلول جهان دو ماه قبل یعنی 11 اسفند 98 به دلیل ایست قلبی از دنیا رفت تا ورزش معلولان جهان یکی از بزرگترین چهره‌های خود طی یک دهه اخیر را از دست بدهد.

 

پس از این اتفاق تلخ، صحبت‌های زیادی درخصوص چگونگی حفظ شأن این قهرمان بزرگ مطرح شد. رأس همه این صحبت‌ها، کمیته ملی پارالمپیک اعلام کرد که در راستای گرامیداشت یاد و خاطره آن مرحوم و با تشکیل ستادی در این کمیته به همین منظور، در نظر دارد مراسم بزرگداشتی را در تهران با حضور مقامات کشوری، استانی و خانواده گرانقدر رحمان، پس از رفع بحران بیماری کرونا از کشور و اجازه برگزاری قانونی تجمعات بر اساس دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا، برگزار کند که زمان آن متعاقباً از سوی این کمیته اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

یکی از اقدامات این ستاد علاوه بر برگزاری مراسم، نصب تندیس یا مجسمه سیامند رحمان در موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک بود که وعده آن در ماه گذشته داده شد.

 

طی روزهای گذشته مجسمه علیرضا بیرانوند دروازه‌بان ملی‌پوش تیم فوتبال پرسپولیس در موزه نصب شد و همین مسئله این سوال را ایجاد کرد که چرا هنوز تندیس سیامند رحمان نصب نشده است؟ هادی رضایی دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در این باره به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: ما در ستاد نکوداشت این ورزشکار بزرگ نگاه ویژه‌ای به حفظ شأن و منزلت او داریم. به همین منظور بنا داریم که پس از پایان دوران شیوع کرونا یک مراسم آبرومند برای سیامند در تهران برگزار کنیم و کار رونمایی از تندیس یا مجسمه این قهرمان فقید نیز همان زمان با حضور اصحاب رسانه انجام خواهد شد.

 

وی ادامه داد: ما نمی‌خواهیم این اقدام بزرگ به صورت غریبانه انجام شود و شأن سیامند حفظ نشود. به همین منظور همه چیز را به بعد از شیوع کرونا و در یک مراسم آبرومند موکول کرده‌ایم.

چه فکر می‌کنید؟

Hero

ارسال شده توسط گروه ورزش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
رونمایی از بزرگ ترین کلاهبرداری در تاریخ فوتبال! (عکس) :: ورزش

رونمایی از بزرگ ترین کلاهبرداری در تاریخ فوتبال! (عکس) :: ورزش (www.varzesh3.com)

 لیگ امارات در گرم‌ترین ماه آغاز می‌شود؟ :: ورزش

 لیگ امارات در گرم‌ترین ماه آغاز می‌شود؟ :: ورزش (www.varzesh3.com)