در

میراسماعیلی: سیگنال‌های دریافتی از CAS خوب نیست :: ورزش (www.varzesh3.com)

یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه ایرانیان دیاسپورا نیستند.

به گزارش ”ورزش” و به نقل از تسنیم، آرش میراسماعیلی در خصوص برگزاری جلسه با کادرفنی تیم‌های ملی جودو اظهار داشت: با انتشار ویروس کرونا در اسفندماه سال گذشته و تداوم روند بیماری در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری، مطابق دستور العمل ستاد مبارزه با کرونا تمرینات تیم‌های ملی را تعطیل کردیم. در جلسه با کادرفنی نیز در خصوص برنامه‌های آینده و شروع تمرینات صحبت کردیم و قرار شد اگر اتفاق خاص دیگری نیفتاد در تیرماه سال جاری اردوهای خود را آغاز کنیم.

 

وی تصریح کرد: خروجی خوب دیگر جلسه با کادرفنی تیم ملی این بود که قرار شد در تمامی رده‌های سنی با هماهنگی استان‌ها شاهد ارتباط کادرفنی با سرمربیان استانی باشیم. بر همین اساس قرار شد هیئت‌های استانی سرمربی تیم‌های رده‌های سنی خود را معرفی کنند تا قبل از مسابقات قهرمانی کشور و در طول سال جاری برای آنها دوره‌های فنی، تغذیه و روانشناسی را برگزار و شاهد ارتباط مداوم آنها با مربی تیم ملی در رده سنی مربوط به خود باشند. این اتفاق می‌تواند الگوی خوبی در تمام رشته‌ها باشد.

 

رئیس فدراسیون جودو در خصوص مشخص شدن سرنوشت لیگ‌های جودو عنوان کرد: با برگزاری جلسه با مسئولان سازمان لیگ دو هفته به آنها برای تصمیم‌گیری در خصوص لیگ زمان دادیم. با توجه به اینکه برگزاری ادامه مسابقات تا تیرماه امکان پذیر نیست و اگر بخواهیم از تیرماه نیز مسابقات را برگزار کنیم باید زمانی را به تیم‌ها و بازیکنان برای آماده‌سازی بدهیم، قطعا مسابقات به شش ماه دوم سال کشیده خواهد شد.  بر همین اساس دو پیشنهاد به سازمان لیگ دادیم که با سرپرستان تیم‌ها مطرح و در خصوص آن نظرسنجی کنند.

 

میراسماعیلی خاطر نشان کرد: پیشنهاد اول ما این بود که با همان نتایج هفته نخست، مسابقات را به اتمام برسانیم و قهرمان را معرفی کنیم و جوایز و مدال‌ها را اهدا کنیم. پیشنهاد دوم ما این بود که ادامه لیگ را در شش ماه دوم سال برگزار کنیم و به نوعی لیگ را دو ساله کنیم و فصل 98-99 با همین تیم‌ها ادامه پیدا کند. قرار است هفته آینده و پس از نظر سنجی سازمان لیگ با سرپرستان تیم‌ها یکی از این تصمیمات را اتخاذ کنیم.

 

وی در خصوص وضعیت پرونده جودو ایران در دادگاه CAS گفت: تا دو، سه روز گذشته موضوع پرونده به نظر من موضوع ورزشی بود، اما در چند روز گذشته با توجه به لوایحی که دست ما رسیده است به نظر می‌رسد موضوع فراتر از ورزش رفته است و وکلای فدراسیون جهانی اهداف دیگری را دنبال می‌کنند. سیگنال‌های به دست ما رسیده است که خوب نیست و این سیگنال‌ها فراتر از جودو است. در این لوایح به مسائل سیاسی و اتفاقات داخل کشور اشاره شده است که مشخص می‌کند وکلای فدراسیون جهانی به دنبال مسائل دیگر هستند.

 

رئیس فدراسیون جهانی تصریح کرد: این اتفاقات نگرانی برای ضربه زدن به ورزش نه فقط جودو را افزایش داده است. مصاحبه چند ماه قبل باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک  مبنی بر اینکه منتظر نتیجه دادگاه CAS است نیز نگرانی‌ها را بیشتر کرده است. هر چند که وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته المپیک رایزنی خوبی را داشتند. امیدوارم دستگاه دیپلماسی سیاسی و ورزشی کشور به کمک ما بیاید. در حال حاضر دست تنها هستیم، هر چند که هر چند روز یک بار با علی‌نژاد و صالحی امیری صحبت می‌کنم و قرار شد در جلسه‌ای خدمت سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان برسم.

 

 

میراسماعیلی: سیگنال‌های دریافتی از CAS خوب نیست :: ورزش

 

 

میراسماعیلی خاطر نشان کرد: متاسفانه در این پرونده فدراسیون جهانی سه شاهد ایرانی که سعید ملایی، محمد منصوری و وحید سرلک هستند را معرفی کرده است که شهادت آنها علیه ایران جای تاسف دارد. موضوع شکایت ما کاملا ورزشی و در خصوص ادعاهای کذب سعید ملایی است، اما وکلای فدراسیون جهانی موضوع را به سمت سیاسی شدن پیش می‌برند. امیدوارم شرایطی فراهم شود که از حقانیت جودو و ورزش ایران دفاع کنیم. واقعا تامین مالی هزینه دادگاه CAS و شرایط آن سخت است و باید دیپلماسی کشور دخالت مستقیم کند تا از حقانیت دفاع کنیم. البته در این مدت رایزنی‌هایی با فدراسیون جهانی داشتیم تا با تعامل با آنها شرایط را تعدیل و به روند گذشته بازگردانیم.

 

وی در پاسخ به این سوال که فدراسیون جودو مانند برخی فدراسیون‌های دیگر در روزهای کرونا تعدیل نیرو در مجموعه خود نداشته است، گفت: خدا را شکر یک نفر نیز تعدیل نیرو نداشتیم و حتی بر اساس بخشنامه جدید وزارت کار افزایش حقوق نیز داشتیم.در شرایط فعلی از لحاظ اخلاقی درست نیست که بخواهیم تعدیل نیرو داشته باشیم. حتی حقوق بچه‌های تیم ملی که از سال گذشته پرداخت آن آغاز شده بود در این مدت نیز ادامه داشت. حقوق هر 7 ملی‌پوش نوجوانان و جوانان تیم ملی در مسابقات آسیایی و همچنین محمد محمدی بریمانلو مرتبا در این مدت به صورت ماهیانه پرداخت شده است. از طرفی سال گذشته بدهکاری به مربیانی به تیم ملی داشتیم که 95 درصد آن را تسویه کردیم و تنها حقوق یک ماه چند مربی باقی مانده است.حق الزحمه داوران نیز 90 درصد پرداخت شده است.

 

رئیس فدراسیون جودو تاکید کرد: در خصوص بدهی‌ها و بودجه فدراسیون تاکید کرد: خدا را شکر در حال حاضر بدهی خاصی که باعث نگرانی باشد، نداریم و تنها مبلغ یک میلیارد ریال بدهکار هستیم که توان پرداخت آن را داریم. سال گذشته با وجود تمام مشکلات و دریافت تنها 65 درصد بودجه از وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون جودو کم نداشت. از کمیته المپیک 100 درصد بودجه خود را دریافت کردیم که جای تشکر دارد، اما به خاطر مشکلات اقتصادی از وزارت 65 درصد بودجه خود را دریافت کردیم.  امیدوارم در سال جاری شرایط پرداخت برای همه عادلانه باشد، چرا که روی این موضوع حساب کردیم.

 

وی افزود: در بدو ورود به فدراسیون یک بدهی یک میلیارد و هفتصد میلیون تومانی به اداره مالیات و یک بدهی دو میلیارد و سیصد میلیون تومانی به شرکت تجهیز روی دست ما بود که خدا را شکر آنها را تعیین تکلیف کردیم. یک میلیارد و سیصد میلیون تومان به شرکت تجهیز پرداخت و قرار شد بخشی را نیز وزارت ورزش و جوانان کمک کند. در خصوص مالیات نیز جدا از بخشی که بخشیده شد، سعی کردیم الباقی آن را پرداخت کنیم. از لحاظ مالی با وجود تمام این مسائل و حتی چند سفر سنگین مشکل خاصی نداشتیم و منابع تامین شد. دادگاه CAS نیز هزینه سنگینی روی دست ما می‌گذارد و شرایط دادگاه، پرونده و حضور شهود نیازمند هزینه سنگینی است که به امید خدا با کمک وزارت ورزش و کمیته المپیک بتوانیم آن را نیز تامین کنیم.

 

چه فکر می‌کنید؟

Hero

ارسال شده توسط گروه ورزش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
خصوصی‌سازی بانک‌ها در ایران با ده‌ها تریلیون تومان زیان انباشته

خصوصی‌سازی بانک‌ها در ایران با ده‌ها تریلیون تومان زیان انباشته (www.radiofarda.com)

بحران مالی ترکیه؛ دولت اردوغان در پی دریافت کمک از چین | اقتصاد | DW

بحران مالی ترکیه؛ دولت اردوغان در پی دریافت کمک از چین | اقتصاد | DW (www.dw.com)