در

سی‌سال گذشت؛ سودای دور و دراز قرمزها برای جام :: ورزش (www.varzesh3.com)

یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه ایرانیان دیاسپورا نیستند.

به گزارش “ورزش”، سی سال پیش در چنین روزی یعنی 28 آوریل 1990 لیورپول جام باشگاه‌های انگلیس را فتح کرد ولی از آن روز سی سال می‌گذرد و قرمزهای آنفیلد در این مدت زمان طولانی دیگر قادر به فتح این جام نبوده‌اند. رکوردی که لیورپولی‌ها امیدوارند امسال موفق به شکستن آن شوند و بعد از سی سال بار دیگر فاتح فوتبال باشگاهی انگلیس لقب بگیرند.

 

سی‌سال گذشت؛ سودای دور و دراز قرمزها برای جام :: ورزش

 

در 28 آوریل 1990 لیورپول در خانه خود آنفیلد موفق شد با شکست دادن 2-1 کویینز پارک رنجرز، قهرمانی‌اش را قطعی کند. مربی لیورپول در آن زمان کنی دالگلیش بود که موفق شد به همراه شاگردانش هیجدهمین قهرمانی لیورپول در انگلیس را بدست بیاورد.

 

سی‌سال گذشت؛ سودای دور و دراز قرمزها برای جام :: ورزش

 

واقعیت این است که اگر کرونایی در کار نبود، شاگردان یورگن کلوپ چند هفته پیش باید به این صبر سی ساله پایان داده و نوزدهمین قهرمانی لیورپول در انگلیس را رقم می‌زدند. اما از بخت بد آنها کرونا به مثابه بلایی آسمانی برای رویاهای ارتش لیورپولی از راه رسید تا آنها سی‌امین سالگرد روز قهرمانی‌شان را هم بدون در اختیار داشتن جام سپری کنند.

 

از آن روز تا کنون برای لیورپول اتفاقات زیادی افتاده. مرسی‌سایدی‌ها در این مدت حتی دو بار، یک بار در سال 2005 و یک بار هم سال گذشته به رهبری کلوپ فاتح لیگ قهرمانان اروپا شده‌اند، ولی فتح لیگ برتر برای آنها طعم و مزه دیگری دارد.

 

سی‌سال گذشت؛ سودای دور و دراز قرمزها برای جام :: ورزش

 

آنچه این انتظار سی‌ساله را برای لیورپولی‌ها سخت‌تر می‌کند این است که آنها در این مدت چهار بار به نایب‌قهرمانی رسیده‌اند و از جمله فصل گذشته که جام را با اختلافی میلی‌متری به منچسترسیتی و پپ گواردیولا واگذار کردند.

 

اما قرمزهای آنفیلد امسال با هدایت کلوپ تا پیش از بحران کرونا و تعطیلی لیگ با اقتداری بی‌نظیر و با اختلاف 25 امتیازی نسبت به سیتی صدرنشین بودند و تنها دو پیروزی تا قطعی کردن قهرمانی‌شان فاصله داشتند.

 

فیل تامپسون، مدافع سابق لیورپول که سی سال پیش در شب قهرمانی مرسی‌سایدی‌ها در زمین حضور داشته درباره گذشت سی سال از آخرین قهرمانی تیمش به اسکای گفت:” باورم نمی‌شود که  سی سال گذشته باشد. اگر آن روز سی سال پیش به من می‌گفتید که تا سی سال دیگر دست‌تان به جام نخواهد رسید امکان نداشت باور کنم. واقعا عجیب است”.

 

 

 

چه فکر می‌کنید؟

Hero

ارسال شده توسط گروه ورزش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
سقوط بهای نفت خام در بازارهای جهانی همچنان ادامه دارد | اقتصاد | DW

سقوط بهای نفت خام در بازارهای جهانی همچنان ادامه دارد | اقتصاد | DW (www.dw.com)

چرا کرونا تنها عامل کاهش قیمت نفت نیست؟

چرا کرونا تنها عامل کاهش قیمت نفت نیست؟ (meidaan.com)