در

مسیح علینژاد: « برادرم تنها جرمش این است که با من خویشاوندی دارد.» – کمپین حقوق بشر در ایران (persian.iranhumanrights.org)

براساس اطلاعیه ای که توسط مسیح علینژاد روزنامه نگار تبیعدی منتشر شده است محاکمه ی برادرش، علیرضا علینژاد، در ایران به منظور فشار آوردن برای پایان دادن به کمپین ضد حجاب اجباری صورت می گیرد. کمپین حقوق بشر در ایران فشار به اعضای خانواده فعالان و روزنامه نگاران تبعیدی از جمله علیرضا علینژاد را محکوم میکند.

سعید دهقان وکیل علیرضا علینژاد در اینستاگرام خود نوشت  که بخشی از وقت جلسه اول دادگاه موکلش به عملکرد خواهرش مسیح علینژاد اختصاص داده شد.

به گفته مسیح علینژاد: «برادرم تنها جرمش این است که با من خویشاوندی دارد. این بلاها را دارند بی رحمانه بسرش می آورند تا فقط مرا ساکت کنند.» 

بر اساس این اطلاعیه علیرضا علینژاد ماه هاست که در بازداشت بسر می برد. این در حالی است که قاضی محمد مقیسه هنوز اتهامات او را مشخص نکرده و با آزادی موقتش مخالفت کرده است. 

قاضی مقیسه در صدور احکام سنگین امنیتی برای مجازات فعالیت های مسالمت آمیز فعالان مدنی، از جمله روزنامه نگاران، سابقه طولانی دارد.

اخیراً قاضی مقیسه با آزادی مشروط فاطمه خویشوند ، معروف به «سحر تبر» که حدود شش ماه پیش به دلیل انتشار تصاویر فانتزی بر اینستاگرام بازداشت شده بود، مخالف کرد، هر چند که وی به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شده و در بیمارستان به دستگاه اکسیژن وصل شده است. 

علیرضا علینژاد از زمان دستگیری توسط مأموران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مهر ماه ۱۳۸۹ تاکنون در بند ۲-الف زندان اوین در بازداشت بسر می برد. 

مسیح علینژاد که در  آمریکا زندگی می کند، پایه گذار کمپین مجازی «آزادی های یواشکی» و گزارشگر برنامه هفتگی «تبلت» برای صدای امریکاست. 

همچنین در مرداد ماه ۱۳۹۷ حکومت ایران اعضای خانواده علینژاد را برای مصاحبه تلویزیونی علیه او و محکوم کردن فعالیت های ضد حجاب اجباری اش زیر فشار قرار داد.

دستگاه های امنیتی ایران بمنظور تهدید و خنثی کردن فعالان مدنی و روزنامه نگاران مقیم خارج از کشور، در موارد بسیاری اقدام به اذیت و آزار و بازداشت اقوام آنها در داخل کشور نموده و سعی در بی اعتبار کردن وجه ی آنها کرده است. 

در اسفند ماه گذشته کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد از جمهوری اسلامی ایران  خواستندکه به آزار و تهدید خبرنگاران بخش فارسی بی بی سی در لندن پایان دهد و رفتار تحقیرآمیز با اقوام آنها در ایران را متوقف کند.

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
چپ‌پای محبوب ۴۱ ساله شد(عکس) :: ورزش

چپ‌پای محبوب ۴۱ ساله شد(عکس) :: ورزش (www.varzesh3.com)

آمریکا معافیت‌های عراق از واردات انرژی از ایران را «۳۰ روز دیگر تمدید کرد»

آمریکا معافیت‌های عراق از واردات انرژی از ایران را «۳۰ روز دیگر تمدید کرد» (www.radiofarda.com)