در

هشدار پلیس آلمان به بوندس‌لیگا: عجله نکنید! :: ورزش (www.varzesh3.com)

یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه ایرانیان دیاسپورا نیستند.کد خبر: 1680466/50

زمان: 09:20  
1399/02/07

بازدید: 1,024پلیس آلمان به بوندس‌لیگا هشدار داد که اصرار بر برگزاری مسابقات فوتبال پشت درهای بسته در شرایط فعلی بحران کرونا بی‌مسئولیتی خواهد بود.

به گزارش “ورزش”، مسئولین پلیس آلمان به بوندس‌لیگا هشدار دادند که برگزاری مسابقات فوتبال این لیگ پشت درهای بسته به دلیل اینکه می‌تواند باعث تجمع هواداران فوتبال در مقابل استادیوم‌ها شود در شرایط بحران کرونا، بی‌مسئولیتی خواهد بود و می‌تواند سلامت عمومی را در خطر قرار دهد.

 

مسئولین فوتبال آلمان به دنبال راهی هستند تا با وجود تداوم بحران ناشی از اپیدمی کرونا، فصل 2019-2020 این لیگ را از سر بگیرند. بر اساس گزارشها مسابقات بوندس‌لیگا ممکن است از اواخر اردیبهشت از سر گرفته شود هر چند این مسابقات تا اطلاع ثانوی در ورزشگاه‌های بدون تماشاچی برگزار خواهد شد.

 

هشدار پلیس آلمان به بوندس‌لیگا: عجله نکنید! :: ورزش

 

اما یورگن رادک، رئیس اتحادیه پلیس آلمان می‌گوید اینکه مسئولین فوتبال آلمان گمان می‌کنند عدم حضور تماشاچی‌ها روی سکوها برای اطمینان از سلامت عمومی کافی است، اشتباه است.

 

او در این باره به فرانکفورتر آلگماینه گفت:” شاید کنترل اتفاقاتی که در استادیوم می‌افتد ممکن باشد. ولی کسی نمی‌تواند فضای عمومی مقابل استادیوم را کنترل کند.  استادیومها به هدف احتمالی هوادارانی تبدیل خواهد شد که می‌خواهند از تیم‌هایشان حمایت کنند”.

 

یورگن رادک در ادامه گفت:” این می‌تواند فاجعه‌بار باشد. ما نمی‌توانیم شاهد حضور جمعیت انبوه در مقابل گیت‌های استادیوم‌ها باشیم. این نه تنها در شرایط فعلی ممنوع است بلکه غیرمسئولانه هم هست. این مساله به پلیس مربوط است و ما باید مطمئن باشیم که قواعد فعلی درباره فضاهای عمومی آنجا هم رعایت خواهد شد”.

 

 

چه فکر می‌کنید؟

Hero

ارسال شده توسط گروه ورزش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
اسکوچیچ و ماجرای سفر پرمخاطره از ایران تا کرواسی :: ورزش

اسکوچیچ و ماجرای سفر پرمخاطره از ایران تا کرواسی :: ورزش (www.varzesh3.com)

دلتنگی‌های کنعانی‌زادگان برای یزله در آزادی :: ورزش

دلتنگی‌های کنعانی‌زادگان برای یزله در آزادی :: ورزش (www.varzesh3.com)