در

اوجاقی: دو تیم خواهیم داشت :: ورزش (www.varzesh3.com)

یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه ایرانیان دیاسپورا نیستند.

به گزارش “ورزش” از تسنیم، حسین اوجاقی در خصوص تعویق مسابقات ووشو قهرمانی آسیا اظهار داشت: واقعیت این است که در حال حاضر همه دنیا درگیر ویروس کرونا است و حتی المپیک به عنوان بزرگترین رویداد ورزشی دنیا به دلیل این بیماری با تعویق یک ساله مواجه شد. اتفاقی که مشکلات بزرگی را از لحاظ مالی برای میزبان و اسپانسرهای گردن کلفتی که هم پیمان با کمیته بین‌المللی المپیک هستند به وجود خواهد آورد.

 

وی تصریح کرد: کرونا همه مسابقات جهانی و آسیایی رشته‌های مختلف ورزشی را تحت تاثیر قرار داده است. در ووشو نیز در حال حاضر مسابقات جوانان جهان در مراکش و مسابقات جام‌جهانی در استرالیا به عقب افتاده است و مسابقات دانشجویان جهان نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است. در خصوص مسابقات قهرمانی آسیا نیز تا امروز خبری نبود که نهایتا این مسابقات که قرار بود در هند برگزار شود نیز به تعویق افتاد و طبق اعلام جدید قرار است در اوایل سال 2021 برگزار خواهد شد. ما به دلیل اینکه هند دیرتر درگیر ویروس کرونا شد، می‌دانستیم با درگیری این کشور احتمالا مسابقات قهرمانی آسیا نیز تعویق خواهد افتاد.

 

سرمربی تیم ملی ووشو در خصوص اینکه با شرایط فعلی تکلیف مسابقات جام‌جهانی چه خواهد شد، گفت: این مسابقات یک بار دچار تعویق شده است. ابتدا قرار بود این مسابقات آبان ماه برگزار شود که با تعویق یک ماهه به آذرماه منتقل شد. احتمال دارد در خصوص این مسابقات نیز تصمیم‌گیری مجددی صورت بگیرد که هنوز چیزی رسما اعلام نشده است.

 

اوجاقی خاطر نشان کرد:در رده بزرگسالان دو تیم برای دو مسابقات جام‌جهانی و آسیایی خواهیم داشت. برای مسابقات جام‌جهانی تکلیف نفرات ما مشخص است و عرفان آهنگریان، محسن محمد سیفی، یوسف صبری، علی خورشیدی و میلاد عارفی مقام که در مسابقات جهانی موفق به مدال طلا شدند به رقابت‌های جام‌جهانی اعزام خواهند شد.

 

وی افزود: برای مسابقات قهرمانی آسیا شرایط متفاوت است و حدود 50 بازیکن که نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور، نفرات دعوت به اردو و مدال آوران رده سنی جوانان و بزرگسالان خواهند بود در اردوی ابتدایی حضور خواهند داشت. بعد از برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی نیز در نهایت 6 یا 7 بازیکن به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام می‌شوند. در این شرایط که مسابقات جام‌جهانی از قهرمانی آسیا زودتر برگزار می‌شود، با بچه‌ها در ارتباط هستیم و شرایط تمرینی آنها را پیگیری می‌کنیم.

 

سرمربی تیم ملی ووشو در خصوص شروع تمرینات تیم ملی ووشو گفت: شروع تمرینات ما نیز مانند سایر رشته‌ها منوط به نظر و مجوز ستاد مبارزه با کرونا وزارت ورزش و جوانان است. برای حضور در مسابقاتی مانند قهرمانی آسیا و جام‌جهانی حدود 3 یا 4 ماه اردو نیاز خواهیم داشت. اگر مسابقات آسیایی بهمن ماه برگزار شود ما از اوایل آبان ماه کار خود را آغاز می‌کنیم و برای جام‌جهانی نیز از شهریور ماه تمرینات را شروع خواهیم کرد. با این شرایط شهریورماه هیچ اردویی نخواهیم داشت و تنها با بچه‌ها ارتباط خواهیم داشت تا شرایط بدنی خود را حفظ کنند تا اردوها آغاز خواهد شود.

چه فکر می‌کنید؟

Hero

ارسال شده توسط گروه ورزش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
چگونه حکومت خانوادگی در تاجیکستان تشکیل شد؟

چگونه حکومت خانوادگی در تاجیکستان تشکیل شد؟ (www.bbc.com)

تلاش باشگاه لیون برای تمدید قرارداد ممفیس دیپای :: ورزش

تلاش باشگاه لیون برای تمدید قرارداد ممفیس دیپای :: ورزش (www.varzesh3.com)