در

اعدام بی‌رحمانه یک زندانی مجروح به نام شهرام بایگان در زندان تبریز (fa.iran-hrm.com)

صبح روز پنج‌شنبه ۴ اردیبهشت، یک زندانی مجروح، به نام شهرام بایگان ، در زندان تبریز به دار آویخته شد. این زندانی در جریان شورش زندانیان در زندان تبریز از سوی نیروهای امنیتی مورد ضرب و جرح قرار گرفته و ماموران پایش را شکستند. شدت جراحات به حدی بود که وی پس از این درگیری‌ها به بیمارستان منتقل می‌شود.

بنا به گفته منابع مطلع، ماموران زندان ساعت ۷ صبح روز پنج‌شنبه ۴ اردیبهشت، قبل از شروع وقت اداری و تا قبل از اینکه مخابرات زندان در داخل بندها باز شود، شهرام بایگان را بدون اطلاع خانواده‌اش به جوخه اعدام سپردند. پس از اعدام جنازه شهرام بایگانی را به خانواده‌اش تحویل دادند.

حکومت ایران در طی دو روز ۱۸ زندانی را اعدام کرده است. روز چهارشنبه سوم اردیبهشت، هفت زندانی در گوهردشت، دو زندانی در دستگرد اصفهان و یک زندانی در کرمانشاه اعدام شدند. در زندان سنندج، یک روز پس از اعدام شایان سعیدپور در زندان سقز، یک زندانی دیگر کرد به نام لقمان احمدپور را اعدام کردند. وی که اهل بانه بود، همراه با شایان سعیدپور و پنج زندانی دیگر برای اعدام به زندان سنندج منتقل شده بود.

سالانه صدها مجازات اعدام در ایران اجرا می‌شود. مقامات ایران هرگز به درخواست‌های مکرر مجامع بین المللی و حقوق بشری برای توقف مجازات اعدام واکنش مثبت نشان نداده‌اند بلکه بسیاری از مقامات ایران معتقدند که مجازات اعدام از راه‌های موثر کنترل جرم در سطح جامعه بوده که منطبق بر دستورات دینی و الهی است.

در گزارش سالانه عفو بین‌ الملل که در تاریخ دوم اردیبهشت ماه ۹۹ منتشر شده آمده است که در سال ۲۰۱۹ ایران همچنان در صدر کشورهای اجراکننده‌ی اعدام باقی ماند.

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
پیشنهاد باشگاه‌دانمارکی؛تماشای‌بازی از داخل‌ماشین :: ورزش

پیشنهاد باشگاه‌دانمارکی؛تماشای‌بازی از داخل‌ماشین :: ورزش (www.varzesh3.com)

کرونا یوویچ را در رئال نگه خواهد داشت؟ :: ورزش

کرونا یوویچ را در رئال نگه خواهد داشت؟ :: ورزش (www.varzesh3.com)