در

نامه ترامپ به کیم جونگ اون برای کمک به مقابله با کرونا (www.radiofarda.com)

یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه ایرانیان دیاسپورا نیستند.نامه ترامپ به کیم جونگ اون برای کمک به مقابله با کرونا

خبرگزاری رسمی کره شمالی روز شنبه دوم فروردین از نامه رئیس جمهوری آمریکا به رهبر این کشور خبر داده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی، کی سی ان ای، از نامه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی استقبال کرد و گفت، این نامه نشانه رابطه «شخصی ویژه و بسیار محكم» بین رهبران دو کشور است.

این خبرگزاری نوشته است، دونالد ترامپ در این نامه ابراز علاقه خود را برای همکاری در مبارزه با این اپیدمی اعلام کرد و گفت که تحت تأثیر تلاش‌های رهبر (کره شمالی) برای دفاع از مردم خود در برابر تهدید جدی این بیماری همه گیر، قرار گرفته است.

خبرگزاری دولتی کره شمالی با این حال نگفته است که کیم جونگ اون چه زمانی این نامه دونالد ترامپ را دریافت کرده است.

هنوز کاخ سفید به این گزارش واکنش نشان نداده است.

در حالی که کره شمالی هنوز آماری از مبتلایان احتمالی به ویروس کرونا منتشر نکرده است، اما شماری از کارشناسان نسبت به احتمال شیوع کرونا در این کشور به ویژه به دلیل سیستم بهداشتی ضعیف آن ابراز نگرانی کرده‌اند.

از زمان سومین دیدار دونالد ترامپ و كیم جونگ اون در منطقه مرزی نظامی شده بین دو کره در تیرماه سال گذشته مذاکرات واشینگتن و پیونگ یانگ پیشرفتی نداشته است.

از آن زمان تاکنون کره شمالی آزمایش‌های موشکی متعددی انجام داده است. از جمله روز گذشته این کشور اقدام به شلیک دو پرتابه کرد که به گفته همسایه جنوبی‌اش، ظاهرا «دو موشک بالیستیک میان‌برد» بوده است.

کره جنوبی این آزمایش موشکی را محکوم کرده و گفته است: در حالی که جهان به خاطر کووید ۱۹ با شرایطی دشوار روبه‌روست، اقداماتی چنین نامناسب باید بلافاصله متوقف شود.

کره شمالی درباره این شلیک‌ها توضیحی ارائه نکرده و فقط خبرگزاری رسمی این کشور شامگاه جمعه با انتشار عکس‌هایی از کیم جونگ‌اون گزارش داد که در حضور او، واحدهای ارتش اقدام به «رقابت‌های شلیک پرتابه» کردند.

ژاپن نیز شلیک پرتابه‌ها را تایید کرده است.

به گفته کره جنوبی، این شلیک‌ها روز جمعه در ساحل شرقی کره شمالی انجام گرفته و موشک‌ها به سوی دریا پرتاب شده‌اند.

مطابق قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل، کره شمالی از انجام هرگونه آزمایش موشکی منع شده است.

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون دو سال پیش در دیداری در سنگاپور بر سر حرکت در مسیری غیر اتمی شدن شبه‌جزیره کره توافق کردند. دیدار دوم آنها در هانوی، پایتخت ویتنام، اما بدون دستیابی به سند و توافقی مکتوب پایان یافت.

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
مرگ رئیس سابق رئال‎‌ به دلیل ابتلا به کرونا :: ورزش

مرگ رئیس سابق رئال‎‌ به دلیل ابتلا به کرونا :: ورزش (www.varzesh3.com)

سلطانی‌فر: واگذاری سرخابی‌ها مهمترین برنامه وزارت است :: ورزش

سلطانی‌فر: واگذاری سرخابی‌ها مهمترین برنامه وزارت است :: ورزش (www.varzesh3.com)