در

بحران کرونا؛ اعمال محدودیت‌های شدید در بخش‌هایی از آلمان | آلمان | DW (www.dw.com)

یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه ایرانیان دیاسپورا نیستند.


آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به تازگی در یک پیام ویدئویی با اشاره به شیوع سریع ویروس کرونا در این کشور هشدار داد که بحران کرونا جدی است و باید جدی گرفته شود.

او هفته گذشته از ساکنان آلمان خواسته بود روابط اجتماعی خود را تا حد ممکن کاهش دهند و به روابط خانوادگی محدود کنند. خودداری از رفت و آمدهای غیرضروری تا حدود زیادی جدی گرفته شده اما ظاهرا در برخی ایالت‌ها این حد از همکاری شهروندان کافی ارزیابی نشده و مسئولان محلی محدودیت‌های شدیدی بر زندگی اجتماعی مردم اعمال کرده‌اند.

ایالت بایرن نخستین منطقه‌ای بود که تردد غیر ضروری شهروندان و تجمع بیش از سه نفر را ممنوع اعلام کرد و ایالت زارلند اعلام کرد از روز شنبه، دوم فروردین (۲۱ مارس) محدویت‌های مشابهی اعمال خواهد کرد.

به گفته مارتین زودر، نخست وزیر ایالت بایرن از نیمه شب جمعه تمام رستوران‌ها در این ایالت بسته خواهند شد و تهیه غذا از آنها فقط برای بردن ممکن خواهد بود. او روز جمعه گفت این کار در دیگر ایالت‌های آلمان نیز اجرا خواهد شد.

محدودیت‌های خروج از خانه در بایرن

از روز شنبه خروج از خانه در ایالت بایرن فقط در موارد مشخص و با دلیل موجه مجاز خواهد بود. موارد مستثنا از ممنوعیت تردد شامل رفتن به محل کار، خروج از خانه برای خریدهای ضروری، مراجعه به پزشک و داروخانه و کمک به دیگران می‌شود.

ایرانیان را در اینستاگرام دنبال کنید

ساکنان ایالت بایرن همچنین مجازند برای دیدار شریک زندگی خود، ورزش یا هواخوری نیز خانه را ترک کنند اما این کار فقط به تنهایی و حداکثر همراه با هم‌خانه افراد مجاز است.

در ایالت زارلند نیز محدودیت‌های مشابهی از روز شنبه اعلام شده است. این محدودیت‌ها در حال حاضر برای مدت ۱۴ روز اعمال می‌شود و پس از بررسی تحولات روزهای آینده و روند گسترش ویروس کرونا در مورد روزهای بعدی تصمیم‌گیری خواهد شد.

در ایالت هسن از روز شنبه تجمع بیش از پنج نفر در یک مکان ممنوع خواهد بود. فولکر بوفیر، نخست وزیر هسن می‌گوید از شنبه رستوران‌ها و کافه‌ها نیز تعطیل می‌شوند.

تجمع مجاز؛ سه نفر یا پنج نفر

در ایالت راین‌لند- فالتس هم رستوران و کافه‌ها از شنبه تعطیل خواهند بود و شهروندان مجاز نیستند در مکان‌های عمومی در جمع‌های بیش از پنج نفر گرد هم آیند.

دولت محلی ایالت بادن- ورتمبرگ در مورد بسته شدن رستوران و سالن‌های غذاخوری و کافه‌ها تصمیم مشابهی گرفته اما در این ایالت اجتماع بیش از سه نفر در مکان‌های عمومی ممنوع اعلام شده است.

در حال حاضر در حالی که ممنوعیت تجمع‌های بزرگ، برنامه‌های فرهنگی و ورزشی و رستوران‌ها تقریبا سراسری است محدودیت‌ها رفت و آمد در برخی ایالت‌ها فقط به شکل توصیه است.

Deutschland | Coronavirus | Facebook-Post Pflegerinnen & Pfleger Uni-Klinik Saarland (Facebook - Jenny Anstadt)

​​​​کادر درمانی بیمارستان دانشگاه زارلند آلمان: ما برای شما حضور داریم، لطفا به خاطر ما در خانه بمانید

انتظار می‌رود محدودیت‌های تردد در آلمان تا روز دوشنبه شامل تمام ایالت‌ها شود. اشتفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان روز جمعه اعلام کرد که تمام گزینه‌های برای مقابله با شیوع سریع ویروس کرونا روی میز است و پس از بررسی روند تحولات درباره دستورالعمل‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد.

اشتفن زایبرت از جانب آنگلا مرکل از میلیون‌ها شهروندی که به توصیه‌ها در مورد محدود کردن ترددهای غیر ضروری و عدم حضور در تجمع‌های بزرگ تشکر کرد و گفت افراد با توجه به توصیه‌های بهداشتی از خود احساس مسئولیت نشان می‌دهند.

احتمال سراسری شدن محدودیت‌ها در آلمان

سخنگوی دولت تاکید کرد به اقلیتی که به توصیه‌ها توجه نمی‌کنند باید هشدار داد که به قواعدی که در روزهای آینده اعلام می‌شود پایبند باشند و از نشستن تنگاتنگ کنار دیگران در کافه‌ها یا تماس نزدیک با افراد در پارک‌ها خودداری کنند.

سخنگوی دولت تصریح کرد که آنگلا مرکل غروب یک‌شنبه در یک کنفرانس تلفنی با نخست‌وزیران دولت‌های ایالتی به بررسی دقیق این مسئله خواهد پرداخت که توصیه‌های کنونی تا چه حد در محدود کردن روابط و فعالیت‌های اجتماعی برای کند کردن روند پرشتاب گسترش ویروس کرونا در آلمان موفق بوده است.

او تاکید کرد که دولت و مسئولان محلی می‌تواند هر لحظه لازم باشد تغییر مسیر دهند و با راهکارهای دیگری برای کنترل شیوع کرونا وارد عمل شوند. زایبرت افزود مسئولان مدام در حال رصد شرایط برای اصلاح احتمالی تدابیر هستند.

هلگه براون، رئیس دفتر صدراعظم آلمان در این زمینه با صراحت بیشتری سخن گفته و می‌گوید این آخر هفته تا حدود زیادی مشخص خواهد شد که آیا محدودیت تردد در سر تا سر آلمان اعمال خواهد شد یا خیر.

بر پایه فهرستی که دانشگاه آمریکایی جانز هاپکینز بر اساس آمار کشورها منتشر می‌کند تا بعد از ظهر جمعه اول فروردین (۲۰ مارس) ۲۵۴ هزار و ۶۵۳ مورد ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای مختلف شناسایی شده و ۱۰ هزار و ۴۱۵ نفر بر اثر آن درگذشته‌اند.

به کانال ایرانیان در تلگرام بپیوندید

تا غروب جمعه در میان کشورهای اروپایی وضعیت ایتالیا با اندکی بیش از ۴۷ هزار مورد ابتلا، اسپانیا با بیش از ۲۰ هزار و ۴۰۰ و آلمان با ۱۹ هزار و ۷۱۱ مبتلای شناسایی شده به کرونا وخیم‌تر از دیگر کشورها است.

تعداد قربانیان ویروس کرونا در ایتالیا از مرز چهار هزار نفر گذشته و فراتر از تعداد کشته شدگان در چین رفته است. آلمان به نسبت تعداد زیاد مبتلایان، تا کنون قربانیان کمتری داشته و در این کشور تا غروب جمعه ۵۳ مورد مرگ بر اثر بیماری کووید- ۱۹ ثبت شده است.

با این همه روند پر شتاب افزایش موارد ابتلا در آلمان به این نگرانی دامن زده که با ادامه این وضعیت سیستم درمانی با مشکلات جدی روبرو شود و لازم است به هر ترتیب آهنگ افزایش مبتلایان کندتر شود.

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
خبرگزاری هرانا | تشکیل پرونده جدید در آستانه برگزاری دادگاه برای کسری تبریزی / سند

خبرگزاری هرانا | تشکیل پرونده جدید در آستانه برگزاری دادگاه برای کسری تبریزی / سند (www.hra-news.org)

درخواست روحانی از مردم آمریکا برای رفع تحریم‌ها | ایران | DW

درخواست روحانی از مردم آمریکا برای رفع تحریم‌ها | ایران | DW (www.dw.com)