در

آمار رسمی کرونا در ایران: بیش از ۱۷ هزار مبتلا و بالای هزار فوت‌شده | ایران | DW (www.dw.com)

یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه ایرانیان دیاسپورا نیستند.آمار رسمی کرونا در ایران: بیش از ۱۷ هزار مبتلا و بالای هزار فوت‌شده | ایران | DW

علیرضا رییسی، معاون وزیر بهداشت و درمان ایران، امروز چهارشنبه ۲۸ اسفند (۱۸ مارس) اعلام کرد که در عرض ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۲ مورد جدید کرونا در ایران شناسایی شده است. بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کووید۱۹ در ایران به ۱۷ هزار و ۳۶۱ نفر رسید.

طبق این آمار رسمی، در همین بازه زمانی ۱۴۷ نفر از بیماران جانشان را از دست داده‌اند و بدین ترتیب شمار فوت‌شدگان بر اثر کرونا به ۱۱۳۵ نفر رسیده است.

ایرانیان را در اینستاگرام دنبال کنید

رییسی با گلایه از مردم در برخی استان‌ها گفت: «امروز همه مردم درباره بیماری ناشی از کرونا اطلاع دارند، اما خیلی‌ها آن را جدی نمی‌گیرند. در تهران می‌بینیم که بازارها شلوغ است. تذکر می‌دهیم که در خانه بمانید، اما افراد به سمت شمال کشور حرکت می‌کنند.»

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد که اگر در دوهفته پیش‌رو مردم همکاری کنند، می‌توان بیماری را کنترل کرد وگرنه این مدت به دو ماه افزایش پیدا می‌کند.

این مقام مسئول تصریح کرد که “اصلا وضعیت خوب نیست” و گفت که ویروس کرونا به شدت مسری و آسیب‌‌زاست.

به کانال ایرانیان در تلگرام بپیوندید

رییسی با اشاره به عملکرد برخی کشورهای اروپایی که مردم را در صورت بیرون آمدن از خانه جریمه می‌کنند، گفت: «در ایران با توجه به شرایط فرهنگی، افراد را ترغیب کردیم که در خانه بمانند و از حضور در جمع اجتناب کنند.»

بحث قرنطینه کردن شهرها از آغاز شیوع کرونا در ایران مطرح بوده و همواره با مخالفت مقام‌های دولتی روبهرو شده است. ادارات و مغازه‌ها و فروشگاه‌ها نیز تعطیل نشده‌اند.

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
سرایت کرونا به تمامی ۵۰ ایالت آمریکا، افزایش شدید خرید اسلحه توسط شهروندان

سرایت کرونا به تمامی ۵۰ ایالت آمریکا، افزایش شدید خرید اسلحه توسط شهروندان (www.radiofarda.com)

250 میلیون یورو و 4 خرید برای منچستر کهکشانی :: ورزش

250 میلیون یورو و 4 خرید برای منچستر کهکشانی :: ورزش (www.varzesh3.com)