در

«افزایش شدید آمار مبتلایان به ویروس کرونا ناشی از سهل‌انگاری در اطلاع‌رسانی به موقع است»-گفتگو با دکتر پروانه انداچه (www.rfi.fr)

یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه ایرانیان دیاسپورا نیستند.«افزایش شدید آمار مبتلایان به ویروس کرونا ناشی از سهل‌انگاری در اطلاع‌رسانی به موقع است»-گفتگو با دکتر پروانه انداچه

: منتشر شده در

        آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا طی شبانه روز گذشته، از ظهر شنبه دهم اسفند تا روز یک‌شنبه یازدهم اسفند، رشدی بی‌سابقه را طی کرده است. 
      </p><div wp_automatic_readability="47.490502793296">
        <div class="m-interstitial">
<div class="m-interstitial__ad" wp_automatic_readability="6">
  <div class="m-block-ad " data-tms-ad-type="box" data-tms-ad-status="idle" data-tms-ad-pos="1" wp_automatic_readability="7">
<p>تبلیغ بازرگانی

وزارت بهداشت ایران آخرین آمار مبتلایان و قربانیان به ویروس کرونا، تا ظهر یک‌شنبه ۱۱اسفند/اول مارس، را ۹۷۸ مورد ابتلا و ۵۴ مورد مرگ اعلام کرد. بر اساس آمار رسمی، تاکنون ۱۷۵ نفر بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند.

این در حالی است که آمارهای غیررسمی شمار قربانیان را چندین برابر آمار رسمی عنوان می‌کند.

دکتر پروانه انداچه، پزشک ساکن نروژ، در رابطه با دلایل افزایش تعداد مبتلایان و قربانیان به ویروس کرونا طی شبانه روز اخیر در ایران، به رادیو بین‌المللی فرانسه، گفت: این آمار به احتمال زیاد نشاندهنده آن شمار از افرادی است که ویروس کرونا به آنان منتقل شده بود اما علائم آن به تازگی بروز کرده است.

خانم دکتر انداچه، ضمن تاکید بر رعایت نکات بهداشتی به منظور حفظ سلامت در برابر ویروس کرونا در شرایط بحرانی کنونی، گفت: تمامی افراد جامعه باید تا حد ممکن اضطراب ناشی از این بحران را از خود دور نمایند، زیرا وجود اضطراب، موجب کاهش مقاومت دستگاه ایمنی افراد در برابر بیماری می‌شود.

      </div>

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0