در

کرونا در آلمان؛ یک ایرانی، دومین مورد ابتلا به ویروس در هامبورگ | آلمان | DW (www.dw.com)

یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه ایرانیان دیاسپورا نیستند.کرونا در آلمان؛ یک ایرانی، دومین مورد ابتلا به ویروس در هامبورگ | آلمان | DW

گسترش ویروس کرونا در آلمان هم ادامه دارد. طبق آخرین آمار منتشر شده توسط مؤسسه‌ی روبرت کخ، شمار مبتلایان تا پیش از ظهر امروز (۲۹ فوریه/ ۱۰ اسفند) در این کشور به ۷۶ مورد رسیده است.

روزنامه‌ی آلمانی‌زبان “بیلد” روز یکم مارس (۱۱ اسفند) از تأیید دومین مورد ابتلا به بیماری کرونا در هامبورگ خبر می‌دهد. به نوشته‌ی “بیلد” بیمار، زنی است ساکن هامبورگ که روز جمعه پس از اقامتی یک هفته‌ای در ایران، از تهران با پرواز به هامبورگ بازگشته است. بیمار با علایم خفیف بیماری نیمه‌شب شنبه، به بیمارستان منتقل شده و بر پایه‌ این گزارش پس از بستری شدن در بیمارستان، اکنون در ایزوله‌ خانگی به سر می‌برد و وضعیت او خوب گزارش شده است.

دویچه وله را در تلگرام دنبال کنید

طبق آخرین گزارش‌های منتشرشده از ۱۶ ایالت آلمان، تاکنون در ۹ ایالت این کشور، موارد ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است. در کنار ایالت بایرن در جنوب و هامبورگ در شمال، تمامی موارد دیگر ابتلا به ویروس در ایالت‌های غربی و جنوب غربی آلمان گزارش شده‌اند. بیشترین ابتلا مربوط به ایالت نورد‌راین‌وستفالن است با ۳۱ مورد و بایرن با ۱۸ مورد قطعی در جایگاه بعدی و ایالت بادن‌وورتمبرگ با ۱۶ مورد در سومین پله ایستاده است.

“عرضه واکسن تا پایان سال”

زهوفر وزیر کشور آلمان در مصاحبه با روزنامه‌ی آلمانی “بیلد” گفته است که انتظار ندارد مبارزه با ویروس کرونا به سرعت به نتیجه برسد. این سیاستمدار آلمانی احتمال می‌دهد که واکسن برای این بیماری تازه در اواخر سال جاری در دسترس قرار گیرد.

قرنطینه شهرها و مناطق درگیر، “آخرین راه‌حل”

به اعتقاد وزیر کشور آلمان،  تا آن زمان باید با روش‌ها و امکانات کلاسیک با این بیماری همه‌گیر مبارزه کرد. زهوفر  با تأکید بر لزوم شکستن زنجیره‌ سرایت این ویروس، قرنطینه‌ شهرها یا مناطقی که کرونا در آنها تهدیدی جدی به شمار می‌رود را منتفی نمی‌داند اما از آن به عنوان آخرین راه‌حل یاد می‌کند.

“۴ مورد از ۵ مورد ابتلا علائم خفیف داشته‌اند”

ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان روز گذشته تأکید کرد که بر پایه آگاهیهای کنونی، ۴ مورد از هر ۵ مورد ابتلا به ویروس، دارای علائم خفیف یا حتی کاملا عاری از علائم بیماری بودهاند. به گفته‌ او اما با افزایش شمار مبتلایان، احتمال سخت‌تر شدن دوره‌های بیماری تا عفونت ریه و حتی مرگ بیمار هم بیشتر می‌شود.

خرید اضافه بر نیاز برخی اقلام توسط شهروندان آلمانی

اما گسترش ویروس کرونا در آلمان هم به استناد گزارش‌های منتشرشده در وب‌سایت‌های خبری بر رفتار خرید مردم بی‌تأثیر نبوده است. این وب‌سایت‌ها می‌نویسند که برخی از فروشگاه‌های آلمان با خرید اضافه بر نیاز اقلام روزانه از سوی شهروندان به منظور ذخیره‌کردن آنها روبرو هستند.

دویچه وله را در اینستاگرام دنبال کنید

بنا بر این گزارش‌ها این‌ خریدهای برای روز مبادا در ایالت‌هایی که در آنها هیچ مورد تأییدشده‌ی ابتلا به ویروس کرونا وجود ندارد هم دیده می‌شود. از جمله اقلامی که شهروندان آلمانی مبادرت به خرید بیش از نیاز روزانه خود نموده‌اند می‌توان به مواد خوراکی و آشامیدنی‌های با ظرفیت ماندگاری بالا اشاره کرد. به استناد گزارش وب‌سایت “اِن‌تِ‌فاو” در برخی از فروشگاه‌ها قفسه‌ی مواد بهداشتی یا ضدعفونی‌کننده خالی شده‌است.

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
«شیطان وجود ندارد»، اثر محمد رسول‌اف، برنده خرس طلایی جشنواره فیلم برلین شد

«شیطان وجود ندارد»، اثر محمد رسول‌اف، برنده خرس طلایی جشنواره فیلم برلین شد (www.radiofarda.com)

ناظران می‌گویند؛ ویروس کرونا با الهیات شیعه چه می‌کند؟

ناظران می‌گویند؛ ویروس کرونا با الهیات شیعه چه می‌کند؟ (www.bbc.com)