در

هراس از کرونا؛ لغو ماراتون پاریس | جهان | DW (www.dw.com)

یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه ایرانیان دیاسپورا نیستند.هراس از کرونا؛ لغو ماراتون پاریس | جهان | DW

هراس از سرایت بیشتر ویروس کرونا در جهان بالا می‌گیرد. در بسیاری کشورها اجتماعات بزرگ ممنوع شده‌اند. آلمان نمایشگاه گردشگری و سفر در برلین، مراسم اهدای ستاره به رستوران‌های برتر در هامبورگ و نمایشگاه امنیت سایبری در مونیخ را ملغی کرد و از وضع مقرراتی تازه برای سفر با هواپیما، کشتی و قطار خبر داد. نمایشگاه‌ها و مراسم یاد شده قرار بود در روزهای آغازین مارس برگزار شوند.

مقامات آلمانی می‌گویند بیش از همه ایالت نوردراین وستفالن در معرض ویروس قرار گرفته و شمار مبتلایان در منطقه هاینسبرگ تا ظهر شنبه ۲۹ فوریه به ۶۰ مورد رسیده که چهار کودک نیز در میانشان هستند. ابتلای این بچه‌ها از مهد کودکی شروع شده که یکی از نخستین بیماران کرونا در آلمان در آنجا کار می‌کرد.

اولین ابتلا به کووید – ۱۹ در شهر بن نیز اعلام شد. بیمار مردی است که تمام روز در فضای باز یک مدرسه کار می‌کند. موضوع به آگاهی والدین دانش آموزان رسیده و از آنها اکیدا خواسته شده که در خانه‌هایشان بمانند. در آخن و ایالات هسن و بادن ورتمبرگ نیز موارد جدید ابتلا به کرونا وجود دارند.

ایرانیان را در اینستاگرام دنبال کنید

دولت فرانسه نیز مراسم و اجتماعات بالای ۵۰۰۰ نفر در فضاهای بسته را ممنوع و ماراتون پاریس را که ۴۴ هزار نفر برای آن ثبت نام کرده بودند لغو کرد. این ماراتون قرار بود یکشنبه اول مارس برگزار شود. وزیر بهداشت فرانسه  آمار مبتلایان به کروتا در این کشور  تا شامگاه ۲۸ فوریه را ۷۳ نفر اعلام کرده است.

ایالات متحده هم در واکنش به تسری ویروس کرونا، اجلاس “آسه‌آن” را تا اطلاع ثانوی به تعویق انداخت. نشست سران کشورهای جنوب آسیا به میزبانی آمریکا، قرار بود ۱۴ مارس در لاس وگاس برگزار شود. واشنگتن از کلیه شهروندان آمریکایی نیز خواسته که از سفر غیر ضروری به ایتالیا خودداری کنند.

در ایتالیا تاکنون ۸۸۸ مورد ابتلا به کرونا گزارش شده که بیشترین آمار در میان کشورهای خارج از آسیاست.

به کانال ایرانیان در تلگرام بپیوندید

دلیل نگرانی آمریکا، شناسایی چهارمین مورد ابتلا به کرونا در این کشور و ناشناخته بودن مسیر سرایت ویروس است. در حال حاضر، در ایالات متحده ابتلای ۶۰ نفر به کووید – ۱۹ محرز شده است.

جهش آمار مبتلایان در کره جنوبی هراس و نگرانی را دامن زده است. مقامات بهداشتی درمانی این کشور روز شنبه ۲۹ فوریه از ۸۱۳ مورد ابتلای جدید خبر دادند. کره جنوبی در مجموع بیماری ۳۱۰۰ نفر و مرگ ۱۷ تن در اثر کرونا را تایید کرده است.

مقامات درمانی بهداشتی اتحادیه اروپا قرار است جمعه ششم مارس نشستی برگزار کنند و ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان از اعضای اتحادیه اروپا خواسته برنامه‌ مشترکی برای مقابله با کرونا ارائه دهند.

اشپان هشدار داده که پیگیری زنجیره تماس‌ها در اروپا مدام دشوارتر می‌شود. او گفته است: «ما در آستانه یک ایپدمی در آلمان و اروپا قرار داریم و این رویکردی مشترک می‌طلبد.»

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
نگرانی نازنین زاغری از ابتلا به کرونا در زندان اوین

نگرانی نازنین زاغری از ابتلا به کرونا در زندان اوین

Poobon - "Tigh" OFFICIAL AUDIO

Poobon – "Tigh" OFFICIAL AUDIO