در

۴۳ قربانی، ۵۹۳ مبتلای قطعی (www.radiofarda.com)

یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه ایرانیان دیاسپورا نیستند.۴۳ قربانی، ۵۹۳ مبتلای قطعی

سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز شنبه، دهم اسفندماه، آمار تازه از قربانیان و مبتلایان به ویروس مرگبار کرونا در کشور را اعلام کرد: تعداد قربانیان ۴۳ نفر و تعداد مبتلایان قطعی ۵۹۳ نفر.

با این حساب تعداد مبتلایان به این ویروس مرگبار در ایران نسبت به یک روز پیش یعنی جمعه گذشته بیش از ۲۰۰ نفر جهش داشته است.

به گفته کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، در ۲۴ ساعت گذشته تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور ۲۰۵ مورد افزایش داشته که از این تعداد ۵۲ مورد در تهران شناسایی شده است.

این در حالی است که طبق آمار رسمی تعداد مبتلایان جدید در شهر قم که کانون شیوع این ویروس مرگبار شناخته می‌شود در ۲۴ ساعت گذشته تنها ۲۱ مورد بوده است.

این رقم در استان گیلان ۱۷ مورد و در استان گلستان ۲۲ مورد گزارش شد، اما آقای جهانپور بیش از همه بر استان گلستان تاکید داشت و هشدار داد که این استان در حال تبدیل شدن به «کانون شیوع» است.

به گفته آقای جهانپور، «شمار مبتلایان کاشان از کل مبتلایان اصفهان بیشتر است» و افزایش مبتلایان در این شهر «شیبی تند» دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز شنبه بار دیگر به گزارش جدید بی‌بی‌سی فارسی از «منابع بیمارستانی» در ایران واکنش نشان داد که به این شبکه گفته بودند کرونا در کشور ۲۱۰ نفر را از پای درآورده است.

کیانوش جهانپور گزارش این شبکه را «شایعه‌پردازی‌ و مطالب نادرست و ضدونقیض» توصیف کرد و در این باره توضیح داد: «ما آمار را بر اساس یافته‌‌های قطعی آزمایشگاهی می‌دهیم و نه بر اساس آزمایش‌های اولیه و بالینی. تعداد موارد مشکوک خیلی بیشتر از نتایج آزمایشگاهی است. حداکثر ۱۰ تا ۱۵ درصد را آزمایشگاه مبتلای قطعی می‌داند. در بسیاری از موارد ممکن است افراد سندروم‌های حاد تنفسی داشته باشند.»

آقای جهانپور روز جمعه میانگین سن مبتلایان بستری‌شده در کشور را «بیش از ۵۰ سال» و میانگین سنی فوت در میان مبتلایان ایرانی را «بالای ۶۰ سال» عنوان کرده بود.

او روز شنبه بار دیگر از تمام مردم خواست که تا حد ممکن در خانه بمانند و حتی برای «شرکت در مراسم عزاداری و ترحیم» نیز از خانه خارج نشوند.

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
«ادعایی مضحک و بازی سیاسی‌روانی»

«ادعایی مضحک و بازی سیاسی‌روانی» (www.radiofarda.com)

افزایش شدید مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایران طی ۲۴ ساعت

افزایش شدید مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایران طی ۲۴ ساعت (www.rfi.fr)