در

مجتبی ذوالنوری، نماینده قم، هم کرونا گرفت (www.radiofarda.com)

یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه ایرانیان دیاسپورا نیستند.مجتبی ذوالنوری، نماینده قم، هم کرونا گرفت

مجتبی ذوالنوری، نماینده شهر قم و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، روز پنج‌شنبه از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داد.

آقای ذوالنوری که نماینده قم در مجلس است، در ویدئویی که روز پنج‌شنبه، هشتم اسفندماه، از وی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد می‌گوید که تست کرونای وی هم مثبت شده است.

وی گفته که در قرنطینه به سر می‌برد و «این ویروس فعلا فراگیر است و جای نگرانی نیست».

نماینده قم در ادامه ابراز امیدواری کرده که مردم ایران بر کرونا «غلبه» کنند و به زودی با «رعایت» مردم، ایران از این ویروس «پاکسازی» شود.

از استان قم در ایران به عنوان منبع اصلی آلودگی به ویروس کرونا نام برده می‌شود و گزارش شده همه افرادی که در کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند، به نوعی با قم در مراوده بوده‌اند.

با این حال تاکنون و با گذشت یک هفته از انتشار نخستین خبر از قربانی‌های ویروس کرونا در ایران مقامات مسئول در کشور از قرنطینه کردن این شهر سر باز زده‌اند.

مقام‌های جمهوری اسلامی از جمله حسن روحانی می‌گویند موضوع قرنطینه هیچ شهر یا محلی مطرح نیست و «دشمن» به‌ دنبال به تعطیلی کشاندن ایران است.

اما از آلوده شدن مقامات و مسئولان ایرانی به این ویروس پیش از این نیز گزارش شده بود که مجتبی فاضلی، مسئول دفتر و مسئول اجرایی و مالی آیت‌الله موسی شبیری زنجانی، از مراجع تقلید شیعه ایران به علت ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، دفتر آقای شبیری زنجانی نیز به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل شده و این مرجع تقلید نیز از خانه بیرون نمی‌رود.

گزارش‌های تائیدنشده‌ای از قرنطینه وی نیز منتشر شده است.

از دیگر مقامات جمهوری اسلامی که به کرونا مبتلا شده‌اند می‌توان به محمود صادقی، نماینده مجلس تهران، و ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، نام برد.

گزارش‌های تائیدنشده‌‌ای نیز حاکی از پاسخ مثبت آزمایش اول محمدباقر قالیباف، منتخب تهران در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.​

منابع: توئیتر و رادیوفردا/ ب. ب./ ف. دو.

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
اخبار صبح  پنج‌شنبه هشتم اسفند در چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی

اخبار صبح پنج‌شنبه هشتم اسفند در چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی

Yaghoote 3cheshm | فیلم ایرانی قدیمی یاقوت سه چشم

Yaghoote 3cheshm | فیلم ایرانی قدیمی یاقوت سه چشم