در

خبرگزاری هرانا | مرگ و مصدومیت ۸ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار (www.hra-news.org)

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه و چهارشنبه ۶ و ۷ اسفند ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۸ کارگر در شهرهای جغتایی، بردسکن، کوهین و عسلویه دچار حادثه شدند. در این حوادث ۴ کارگر مصدوم شد و ۴ کارگر دیگر نیز جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، روز شه شنب ۶ اسفند ماه ۱۳۹۸، رییس اداره آتش‌نشانی بردسکن از مصدومیت یک کارگر در یکی از کارگاه شارژ کپسولهای اطفاء حریق در این شهرستان خبر داد.

مجتبی صادقی ادامه داد: “انفجار در یکی از کارگاههای غیراستاندارد شارژ کپسولهای اطفاء حریق، منجر به قطع دست یک فرد سالخورده در این محل شد”.

وی گفت: “شارژ کپسولهای اطفاء حریق در این کارگاه ناایمن با استفاده از تجهیزات غیر استاندارد صورت می‌گرفت و حتی متصدی آن فردی غیرمتخصص است”.

رییس اداره آتش‌نشانی بردسکن افزود: “این مکان غیراستاندارد برای دومین بار دچار حادثه انفجار شده است. پیش از این چندین بار به مسوول این کارگاه به صورت مکتوب تذکر داده‎ شده بود که با بی‌توجهی وی اینبار منجر به قطع دست متصدی کارگاه از ناحیه مچ شد”.

وی ادامه داد: “فرد حادثه‌دیده در این حادثه بلافاصله برای جراحی پیوند دست قطع شده‌اش به مشهد اعزام شد”.

مرگ یک کارگر در جغتای

به گزارش ایلنا، براثر واژگون شدن تراکتور در مزرعه، کشاورز ۶۱ ساله جغتایی جان باخت.

بر اساس این گزارش، یک کشاورز در روستای زمندی شهرستان چغتای به علت واژگونی تراکتور جان خود را از دست داد.

این کشاورز مشهدی در حال شخم زدن باغ خود بوده که تراکتور به علت شیب زیاد واژگون می‌شود.

مرگ ۲ کارگر در کوهین 

به گزارش ایرنا، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: “حفاری غیر اصولی چاه آب در روستای بویینک از توابع بخش شهر کوهین باعث مرگ ۲ کارگر شد”.

حکمت الله هاشمی، افزود: “در پی تماس تلفنی اورژانس با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان قزوین مبنی بر اعلام گزارش سقوط به چاه در روستای بویینک، تیم امداد ونجات جاده‌ای پایگاه کوهین به همراه تیم تخصصی کوهستان شهرستان قزوین به محل حادثه اعزام شدند”.

وی بیان داشت: “نجاتگران جمعیت هلال احمر با کمک عوامل آتش نشانی و اورژانس موفق شدند اولین فرد را از چاه رها سازی کرده و بلافاصله برای کنترل علائم حیاتی و احیای قلبی و ریوی اقدام کنند که متاسفانه موفقیت آمیز نبود”.

هاشمی تصریح کرد: “عملیات نجات برای رهاسازی فرد دوم با توجه به بارش شدید باران در منطقه و خطر ریزش دیواره‌های چاه با رعایت اصول ایمنی و جلوگیری از وقوع حوادث بعدی به طول انجامید و در نهایت نجاتگران جمعیت هلال احمر به همراه نیروهای عوامل آتشنشانی پس از ۶ ساعت عملیات طاقت فرسا و دشوار فرد دوم را نیز رهاسازی کردند”.

 وی افزود: “این فرد نیز با توجه به حجم ریزش خاک و گل در چاه در همان لحظات اولیه جان خود را از دست داده بود”.

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در عسلویه

به گزارش ایرنا، امروز چهارشنبه ۷ اسفند ماه ۱۳۹۸، فرمانده انتظامی شهرستان عسلویه از مرگ یک کارگر و مصدومیت ۳ کارگر دیگر در شرکت پتروشیمی سبلان در این شهرستان خبر داد.

پیمان فتاحی گفت: “در پی تماس با مرکز فوریت های پلیس مبنی بر فوت فردی براثر سقوط از ارتفاع در شرکت پتروشیمی سبلان عسلویه بلافاصله عوامل انتظامی و امدادی در محل مورد نظر حاضر شدند”.

وی بیان کرد: “با حضور ماموران در محل مشخص شد، مسئول تست بازرسی خط لوله آب راکتور شرکت پتروشیمی سبلان عسلویه به همراه ۳ کارگر در حال انجام تست فشار بر روی لوله آب بوده و در پوش جوشکاری شده روی لوله ترکیده و با فشار آب خروجی وی از ارتفاع به پایین پرتاب و به زمین برخورد و در دم جان داده است و سه کارگر دیگر نیز مصدوم می شوند”.

فتاحی تصریح کرد: “مصدومان از سوی عوامل اورژانس به بیمارستان ابن سینا شیرینو اعزام و جسد متوفی نیز برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد”.

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
کرونا و قم؛ 'اگر مسئولان به فکر ما نیستند، چرا خودمان موضوع را جدی نگرفته‌ایم؟'

کرونا و قم؛ ‘اگر مسئولان به فکر ما نیستند، چرا خودمان موضوع را جدی نگرفته‌ایم؟’ (www.bbc.com)

ویروس کرونا از ایران به چند کشور دیگر رسید

ویروس کرونا از ایران به چند کشور دیگر رسید (www.radiofarda.com)