در

روسیه صدور ویزا برای شهروندان ایرانی را متوقف می‌کند | ایران | DW (www.dw.com)

یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه ایرانیان دیاسپورا نیستند.روسیه صدور ویزا برای شهروندان ایرانی را متوقف می‌کند | ایران | DW

ویروس کرونا بیش از پیش شیوع یافته است. از چین و ماچین شروع شده و همزمان با سفر مسافران، دامن بسیاری از کشورهای دیگر را گرفته است. مقامات کرملین ممنوعیت‌های جدیدی را برای شرکت‌های هواپیمایی، صدور ویزا و ورود و خروج به روسیه وضع کرده‌اند. پاکستان هم اولین مبتلایان به کرونا را شناسایی کرد.

ایرانیان را در اینستاگرام دنبال کنید

مقامات روسیه چهارشنبه هفتم اسفند (۲۶ فوریه) اعلام کردند که همه پروازها به سمت كره جنوبی از اول ماه آینده (مارس) متوقف می‌شود تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود. این ممنوعیت البته شامل پروازهای شرکت ملی هواپیمایی ایرفلوت و شرکت هواپیمایی آئورا نمی‌شود.

محدودیت‌های پروازی و روادید سفر ایرانی‌ها به روسیه

خبرگزاری رویترز از مسکو گزارش کرد که تاتیانا گلیکووا، معاون نخست وزیر روسیه، گفته صدور روادید عادی و تجاری برای شهروندان ایرانی را از ۲۸ فوریه متوقف خواهد کرد. او همچنین از شهروندان روسیه خواست با توجه به شیوع کرونا در ایتالیا، از سفر به این کشور خودداری کنند.

وزارت بهداشت ایران، شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران را ۱۹ نفر و تعداد مبتلایان را هم ۱۳۹ نفر اعلام کرده است.

روسیه پیش‌تر محدودیت و ممنوعیت‌های متعددی را برای سفر شهروندان خود به چین اعمال کرده بود که بزرگترین شریک تجاری مسکو است. ورود شهروندان چین به خاک روسیه هم یکی از این ممنوعیت‌ها بوده است.

گلیکووا همچنین از تمدید مقررات محدودکننده و دیگر اقدامات پیشگیرانه روسیه تا اول ماه آوریل خبر داد.

معاون نخست وزیر روسیه درباره پروازهای ورودی به روسیه از مبدا کره جنوبی و ایران گفت که یک ترمینال جداگانه در فرودگاه شرمتیوو مسکو به پروازهای ورودی از این دو کشور و چین اختصاص داده شده است.

وزارت حمل و نقل روسیه از ابتدای ماه فوریه (اواسط  بهمن)، فعالیت شرکت‌های حمل‌و‌نقل هوایی این کشور به مقصد چین و بالعکس را فقط به صورت چارتر ممکن دانسته بود.

قرنطینه صدها نفر در روسیه

صدها شهروند روسیه اکنون در قرنطینه هستند. به دستور مقامات، افراد مشکوک به ابتلای ویروس کرونا در محل سکونت‌شان، اول معاینه و آزمایش و در صورت مشکوک بودن، روانه قرنطینه می‌شوند.

مقامات روسیه همچنین گفتند که دو تبعه چین که مشکوک به ویروس کرونا بودند، بستری شدند و پس از بهبودی و تایید شدن وضعیت سلامت‌شان،  با اجازه مقامات بهداشتی از بیمارستان ترخیص شدند.

سه شهروند روسیه که مسافر کشتی دیاموند پرنسس بودند نیز به ویروس کرونا آلوده شده‌اند. مقامات روسیه امروز اعلام کردند که این افراد در داخل کشور تحت درمان قرار دارند.

تلاش برای ساخت واکسن

مرکز ویروس‌شناسی و بیوتکنولوژی وکتور که زیر نظر دولت روسیه اداره می‌شود، مشغول تولید دو نوع واکسن‌ برای ویروس کروناست. خبرگزاری اینترفاکس در گزارشی نوشت که نمونه‌های اولیه این واکسن‌ها باید تا پایان نیمه اول سال ۲۰۲۰ مورد آزمایش قرار بگیرند.

رینات ماکسوتین، رئیس مرکز ‌وکتور گفت: «ما در حال تولید دو واکسن هستیم که نمونه‌های اولیه آن در ماه ژوئن تحت نخستین آزمایش‌ها قرار می‌گیرند.»

تایید دو مورد ابتلا در پاکستان

گذر ویروس کرونا به پاکستان هم افتاده است. مقامات پاکستان دو مورد ابتلا به ویروس کرونا را تایید کرده اما گفته‌اند “همه چیز تحت کنترل” است.

خبرگزاری فرانسه از اسلام آباد امروز چهارشنبه، هفتم اسفند (۲۶ فوریه) به نقل از وزیر بهداشت پاکستان گزارش کرد که دو مورد از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور رسماً شناسایی شده است.

به کانال ایرانیان در تلگرام بپیوندید

به گفته ظفر میرزا، وزیر بهداشت پاکستان، بعد از آنکه اسلام‌آباد مرز زمینی خود با ایران را بست، نخستین موارد ابتلا در پاکستان شناسایی شدند.

او وضعیت این افراد مبتلا را مناسب دانست و گفت که “آنها بر اساس دستورالعمل‌های  استاندارد بالینی”، تحت مراقبت هستند. آقای میرزا امروز در توئیتر نوشت: «مردم نباید وحشت کنند و همه چیز تحت کنترل است».

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
کرونا در ایران؛ ترکیه تمام پروازهای مسافری و باری به ایران را متوقف کرد | ایران | DW

کرونا در ایران؛ ترکیه تمام پروازهای مسافری و باری به ایران را متوقف کرد | ایران | DW (www.dw.com)

صحبت‌های خلیل‌زاده درباره وضعیت هیأت‌مدیره و مدیرعامل استقلال

صحبت‌های خلیل‌زاده درباره وضعیت هیأت‌مدیره و مدیرعامل استقلال