در

یک شهروند سعودی به اتهام جاسوسی برای ایران به اعدام محکوم شد (www.rfi.fr)

یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه ایرانیان دیاسپورا نیستند.یک شهروند سعودی به اتهام جاسوسی برای ایران به اعدام محکوم شد

: منتشر شده در

        تلویزیون دولتی عربستان سعودی روز سه شنبه، ۶ اسفند/۲۵ فوریه اعلام کرد که دادگاه جزایی ریاض هفت شهروند سعودی را به اتهام ارتباط با ایران به زندان و یک شهروند دیگر سعودی را به جرم جاسوسی برای ایران به مجازات اعدام محکوم کرده است.
      </p><div wp_automatic_readability="50.479312197743">
        <div class="m-interstitial">
<div data-readmore-target="" class="m-interstitial__ad" wp_automatic_readability="6">
  <div class="m-block-ad " data-tms-ad-type="box" data-tms-ad-status="idle" data-tms-ad-pos="1" wp_automatic_readability="7">
<p>تبلیغ بازرگانی

به گفته تلویزیون دولتی عربستان شهروند سعودی که به اعدام محکوم شده است، متهم به “خیانت به (کشورش) و ارائه اطلاعات به ایران” بوده است. دادگاه ریاض گفته که این فرد اطلاعاتی در اختیار ایران قرار داده که منافع ملی عربستان سعودی را به خطر انداخته است.

و هفت نفر دیگر به دلیل “همکاری با افرادی که برای یکی از سفارتخانه های ایران کار می کنند” مجموعاً به ۵۸ سال زندان محکوم شدند. این افراد اطلاعاتی درباره اوضاع داخلی عربستان و اقتصاد آن در ازای دریافت پول به طرف های ایرانی داده‌اند.

دادگاه ریاض همچنین گفته که آنان اطلاعاتی از دو سفارتخانه خارجی به ایران داده‌اند.

تلویزیون دولتی عربستان سعودی هیچ مشخصاتی از این افراد ارائه نمی دهد، و نمی گوید که آیا آنان به اقلیت شیعی این کشور تعلق دارند، یا نه؛ فقط می گوید که همه آنها شهروند سعودی هستند. از سوی دیگر منابع سعودی نمی گویند که این افراد با کدامیک از سفارتخانه های ایران و در چه کشوری در تماس بوده اند.

جمهوری اسلامی تا کنون هیچ واکنشی نسبت به این خبر نشان نداده است.

      </div>

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0