در

خبرگزاری هرانا | زخمی شدن یک کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی پیرانشهر (www.hra-news.org)

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ١٠ بهمن ماه، یک کولبر در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مناطق مرزی شهرستان پیرانشهر زخمی و جهت طی کردن مراحل درمانی به بیمارستان مهاباد منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کولبر نیوز، روز پنج‌شنبه ١٠ بهمن‌ماه ۹۸، یک کولبر در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی در ارتفاعات مرزی شهرستان پیرانشهر به شدت زخمی شد.

در این گزارش هویت این کولبر “محمد ایزدی، ٢٧ ساله”، عنوان شده است.

لازم به ذکر است که فرد زخمی شده جهت درمان به مراکز درمانی شهر مهاباد منتقل شده است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، قتل ۴۸ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۴ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی در محدوده غرب و شمال غربی کشور مستند شده است.

مطابق این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

چه فکر می‌کنید؟

Legend

ارسال شده توسط گروه خبر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بارگزاری؛

0
گواردیولا: به عملکرد سیتی افتخار می کنم اما ... :: ورزش

گواردیولا: به عملکرد سیتی افتخار می کنم اما … :: ورزش (www.varzesh3.com)

مکس آلگری و رد پیشنهاد بارسلونا :: ورزش

مکس آلگری و رد پیشنهاد بارسلونا :: ورزش (www.varzesh3.com)